# 裏世界ピクニック

裏世界ピクニック ANIME 11 —— きさらぎ駅米軍救出作戦

時日太快十一集,下回就大團圓BBQ啦sad,希望有第二季啊。

Posted on Tue, Mar 16, 2021 裏世界ピクニック 作品評論

裏世界ピクニック ANIME 10 —— エレベーターで焼肉に行く方法

今集冇乜好講,主要係轉承回,咁剩下嘅集數妥妥就係我之前講嘅美軍救出作戰篇了……不過改編還改編,啲前後劇情矛盾BUG請好好處理啊……

Posted on Tue, Mar 9, 2021 裏世界ピクニック 作品評論

裏世界ピクニック ANIME 09 —— サンヌキさんとカラテカさん

第九集啦,似乎順序越來越跳躍,今集跳到了第三卷第二篇,Skip咗係兩篇同DS研相關嘅篇幅,係打算把組織神隱到最後?(咁故事敘述可能會比較簡單),但坦白講都skip咗唔少設定,甚至乎當初空魚來出現嘅目的之一就係改裝AP-1都改走咗,使得故事比較扁平……嘛,咁大幅度改編亦意味着唔會有第二季吧(悲)

Posted on Tue, Mar 2, 2021 裏世界ピクニック 作品評論

裏世界ピクニック ANIME 08 —— 猫の忍者に襲われる

時日太快又一個禮拜,正如預測美軍營救作戰睇怕都係大結局BBQ,所以緊接海濱嘅係新角色登場嘅忍者貓篇啦YEAH。

Posted on Tue, Feb 23, 2021 裏世界ピクニック 作品評論

裏世界ピクニック ANIME 07 —— 果ての浜辺のリゾートナイト

萬衆期待嘅泳衣回!空魚BB世界第一可愛!

Posted on Tue, Feb 16, 2021 作品評論 裏世界ピクニック

《裏世界ピクニック ANIME》 OP 《 醜い生き物》 歌詞翻譯及少少感想

想同空魚拍拖仔!

Posted on Wed, Feb 10, 2021 作品評論 裏世界ピクニック

裏世界ピクニック ANIME 06 —— ミート・トレイン

「恐懼宛如火力不足」「但高火力都無魔法攻擊造成唔到傷害啊。」

Posted on Tue, Feb 9, 2021 裏世界ピクニック 作品評論

裏世界ピクニック ANIME 05 —— 如月駅

承接上集劇情,因爲忘記了小櫻所以爲咗賠罪而請佢食嘢www一開場就走咗,所以小櫻全集無出現過(除咗預告),橙。

Posted on Tue, Feb 2, 2021 作品評論 裏世界ピクニック

裏世界ピクニック ANIME 04 —— 時空おっさん

不愧宇宙級毒L,不善言辭嘅空魚BB都好可愛。

Posted on Tue, Jan 26, 2021 作品評論 裏世界ピクニック

裏世界ピクニック ANIME 03 —— 巨頭才

空魚BB世界第一可愛(嚴肅)

Posted on Tue, Jan 19, 2021 作品評論 裏世界ピクニック

裏世界ピクニック ANIME 02 —— 八尺さま

今集出現嘅八尺大人其實係2ch創作之一,正如入面所提及,係個長髮,身高八尺,身穿白色連身裙或者西裝嘅女人,會迷惑人們,甚至模仿佢哋親人嘅聲音引誘佢哋靠近或接近對方。

Posted on Tue, Jan 12, 2021 作品評論 裏世界ピクニック

裏世界ピクニック ANIME 01

人物風格改咁多真係唔係好接受到,不過sorawo依然好可愛所以包容了。

Posted on Tue, Jan 5, 2021 裏世界ピクニック 作品評論